Kdo jsme

Parta křesťanů, kterým záleží na svém okolí. Provozujeme Komunitní centrum Konopná v Liberci - Ruprechticích. Zde najdou své místo:

Rodiny
Ať máte děti ještě malé, puberťáky, nebo jsou již na vlastních nohách, nebo teprve rodinu plánujete, rádi budeme s Vámi prožívat všechny radosti i výzvy. Potřebujeme se navzájem povzbudit, pomoci si prakticky, radou či zkušeností. U nás v Rodinném centru Zvoneček potkáte přátele, rodinné poradce, i ostatní, kteří řeší stejné věci jako Vy.

Mládež
V klubu Zapes můžeš jen tak pobejt, jinde než na ulici, můžeš si zahrát fotbálek, deskovky, ale i pokecat o všem co tě zajímá (kámoši, škola, sex, šikana, zákon...). Najdeš tu pomocnou ruku kdykoliv budeš potřebovat, poznáš nový kámoše a můžeš se účastnit zajímavých akcí (nebo je sám uspořádat.)

Dříve narození
V dnešním uspěchaném světě můžete přijít v klidu si posedět u nás na zahradě, popovídat s ostatními a potkat děti, mládež a rodiny, kteří k Vám budou mít úctu. Rádi budeme obohaceni Vašim životním příběhem a bude-li to v našich silách, pomůžeme Vám tam, kde byste potřebovali.

Komunita
Potřebujeme jeden druhého, napříč všemi generacemi. Společně se povzbudíme a dokážeme něco udělat i pro své okolí - od sousedských táboráků, her a relaxace na zahradě, přes komunitní brigády až po divadla pro děti, či vánoční "půlnoční" zastavení. Každý jsme jiný a máme své zápasy, ale když jsme společně, nikdo se neztratí.

Co děláme

Komunitní aktivity
Pořádáme řadu akcí během celého roku - táboráky, lampiónový průvod, advent. K dispozici je zahrada, komunitní bazar a kavárna.
Sociální a vzdělávací aktivity
Provozujeme nízkoprahový klub Zapes pro děti a mládež, Rodinné centrum Zvoneček, kroužky a tábory pro děti, poradenství, přednášky...
Duchovní činnost
Pořádáme nedělní bohoslužby, kurzy pro zájemce, nabízíme osobní duchovní službu a pastorační péči.

Náš tým

Václav Čejka
správce sboru
tel.: 608 551 375
e-mail: cejka@jbruprechtice.cz
Jana Čejková
RC Zvoneček
tel.: 777 031 375
e-mail: cejkova@jbruprechtice.cz
Jan Molnár
Maják o.p.s., primární prevence
tel.: 728 128 513
e-mail: jan.molnar@majakops.cz
Václava Prokešová
Komunitní kavárna, pronájmy
tel.: 773 791 818
e-mail: prokesova@jbruprechtice.cz
Petr Hampacher
Maják Plus z.ú., NZDM Zapes, sociální služby
tel.: 721 376 722
e-mail: petr.hampacher@majak-plus.cz
Zuzka Šubrová
Akce pro rodiny
tel.: 737 914 025
e-mail: subrova@jbruprechtice.cz
Lucie Hampacherová
Laktační poradenství
tel.: 604 267 344
e-mail: hampacherova@jbruprechtice.cz

Naši partneři


Kontakty

Jednota bratrská Liberec - Ruprechtice

Konopná 776
460 14 Liberec